data: 30/09/2018

Czy "Wiedźmin" od początku zyskał uznanie? Jak wyglądały jego losy? Jeśli chcecie dowiedzieć się więcej o cyklu wiedźmińskim, zapraszamy 9 października o godz. 18:30 do De Revolutionibus Books&Cafe na dyskusję wokół książki "Potworność i krytyka".

data: 25/09/2018

Cały rok z Universitasem? To możliwe, dzięki naszemu kalendarzowi na rok 2018/2019. Miejsca na zapiski, funkcjonalnie zaprojektowane strony i podręczny notatnik - a to wszystko w jednym miejscu. Od dziś do 7 października tylko za 14 złotych!

data: 24/09/2018

Książka Universitasu najlepszym dziełem z zakresu nauk humanistycznych? To możliwe! "Islamofobia jako technologia władzy" Moniki Bobako powalczy w finale Konkursu im prof. T. Kotarbińskiego.

data: 25/09/2018

Czy literatura ruska, tworzona niegdyś także w języku polskim, może być uznana za część literatury polskiej? Już 4 października o godz. 18:00 zapraszamy do Centrum Kultury Żydowskiej na dyskusję wokół książki prof. A. Romanowskiego "Wschodnim pograniczem literatury polskiej".