• Nowy
Polski. Master level! 1. Podręcznik do nauki języka polskiego jako obcego (A1)
Polski. Master level! 1. Podręcznik do nauki języka polskiego jako obcego (A1)
Redakcja
ISBN
978-83-242-4011-1
ISBN E-book
978-83-242-6766-8
Rok wydania
2024
Premiera
2024-05-01
Liczba stron
124
Format
165x240
Oprawa
miękka
Książka
-20%
27,43 zł
34,29 zł
Duża ilość w magazynie
E-book (pdf)
17,14 zł
Materiał dźwiękowy do pobrania
Kupujesz u wydawcy
Szybka wysyłka
Bezpieczne transakcje

Seria GLOTTO–LOGO pod redakcją Anny Żurek

Podręcznik Polski. Master level! to kolejne opracowanie dla uczących się języka polskiego jako obcego wydawane w nowo powstałej serii „Glotto-Logo”. Zostało ono napisane z myślą o studentach zagranicznych, którzy podejmują naukę na polskich uczelniach w języku angielskim, jednak codzienna komunikacja – ze względu na kilkuletni pobyt w Polsce – odbywa się w języku kraju tymczasowego zamieszkania.
[z Wprowadzenia dr hab. Anny Żurek, prof. UWr]

(…) trzeba zaznaczyć, że właśnie to wyraźne sprofilowanie adresata czyni podręcznik atrakcyjnym i bardzo potrzebnym, bowiem na rynku wydawniczym brakuje pozycji do nauczania języka polskiego jako obcego na poziomie A1 przeznaczonych dla osób podejmujących studia w Polsce.
[z recenzji dr hab. Małgorzaty Dawidziak-Kładocznej, prof. UWr]

Naszym głównym celem było opracowanie pomocy dydaktycznej, która umożliwi uczącym się szybką orientację w sytuacjach życia codziennego i studenckiego. Zrezygnowałyśmy z tradycyjnie przyjętego porządku wprowadzania treści językowych na poziomie A1 i skoncentrowałyśmy się przede wszystkim na leksyce i strukturach przydatnych na co dzień.
[Od Autorek]

Redaktor serii:

dr hab. Anna Żurek, prof. UWr, pracuje na Uniwersytecie Wrocławskim jako badaczka i dydaktyczka, kieruje Szkołą Języka Polskiego i Kultury dla Cudzoziemców UWr, jest pomysłodawczynią serii wydawniczej „Glotto-Logo”, poświęconej zagadnieniom związanym z nauczaniem języka polskiego jako obcego, drugiego, odziedziczonego, a także z wielojęzycznością i logopedią. Jej zainteresowania naukowe obejmują zagadnienia z zakresu: teorii akwizycji języka, bilingwizmu, etykiety językowej, dydaktyki i metodyki języka polskiego jako obcego, komunikacji międzykulturowej oraz edukacji dzieci z doświadczeniem migracyjnym (w tym uchodźczym).

Autorki:

mgr Marta Gołębiowska – polonistka, glottodydaktyczka, wicedyrektorka Szkoły Języka Polskiego i Kultury dla Cudzoziemców Uniwersytetu Wrocławskiego. Interesuje się metodyką nauczania języka polskiego osób z pierwszym językiem wschodniosłowiańskim oraz problematyką interferencji językowej i kulturowej w kształceniu cudzoziemców. Autorka wielu artykułów dotyczących kształcenia językowego obcokrajowców oraz zadań testowych na państwowym egzaminie certyfikatowym z języka polskiego jako obcego. Przewodnicząca i egzaminatorka tychże egzaminów. Współautorka zestawu zadań egzaminacyjnych dla osób przygotowujących się do egzaminu państwowego na poziomie B1 pt. Testy na 4 pory roku (2022) oraz podręcznika dla uchodźców z Ukrainy Po prostu polski (2023). Miłośniczka kawy, czekolady oraz wędrówek po górach.

mgr Nina Matyba – polonistka, lektorka języka polskiego jako obcego i egzaminatorka na państwowych egzaminach certyfikatowych. Głównymi kierunkami jej zainteresowań są: metodyka nauczania języka polskiego z wykorzystaniem gier językowych oraz nowe technologie w glottodydaktyce polonistycznej. Współautorka skryptów oraz zbiorów gier dla studentów Full-Times Studies na Uniwersytecie Wrocławskim. Od 2015 roku zdobywa doświadczenie w uczeniu grup na różnych poziomach zaawansowania językowego oraz pochodzących z różnych krajów i kręgów kulturowych. Współautorka
podręcznika dla uchodźców z Ukrainy Po prostu polski (2023). Nienawidzi mrozu, ale bardzo lubi Mroza.

SŁOWNICZEK NA START

LEKCJA 1 – DZIEŃ DOBRY WE WROCŁAWIU

LEKCJA 2 – CO SŁYCHAĆ?

LEKCJA 3 – LICZBY, NUMERY, ADRESY

LEKCJA 4 – SKĄD JESTEŚ?

LEKCJA 5 – STUDIUJĘ PRAWO

LEKCJA 6 – KIEDY MASZ LEKTORAT JĘZYKA POLSKIEGO?

LEKCJA 7 – MIESZKAM W AKADEMIKU

LEKCJA 8 – PRZEPRASZAM, GDZIE JEST SALA 108?

LEKCJA 9 – PRZEPRASZAM, ILE TO KOSZTUJE?

LEKCJA 10 – POPROSZĘ ROSÓŁ

LEKCJA 11 – JESTEM CHORY

LEKCJA 12 – JAKI TO RODZAJ?

LEKCJA 13 – ROZMAWIAMY PO POLSKU

LEKCJA 14 – POWTÓRZENIE MATERIAŁU PRZED TESTEM

TRANSKRYPCJA DYKTAND

CO WARTO WIEDZIEĆ O JĘZYKU POLSKIM

ALFABET

POLSKIE LICZBY

DNI TYGODNIA

MIESIĄCE

CZASOWNIKI

TRANSKRYPCJA NAGRAŃ

KLUCZ DO ZADAŃ

SPIS WYKORZYSTANYCH ILUSTRACJI

QR KODY

ŚCIEŻKI NAGRAŃ

NOTATKI

Nina Matyba

Nina Matyba – polonistka, lektorka języka polskiego jako obcego i egzaminatorka na państwowych egzaminach certyfikatowych. Głównymi kierunkami jej zainteresowań są: metodyka nauczania języka polskiego z wykorzystaniem gier językowych oraz nowe technologie w glottodydaktyce polonistycznej. Współautorka skryptów oraz zbiorów gier dla studentów Full-Times Studies na Uniwersytecie Wrocławskim. Od 2015 roku zdobywa doświadczenie w uczeniu grup na różnych poziomach zaawansowania językowego oraz pochodzących z różnych krajów i kręgów kulturowych.

Marta Gołębiowska

Marta Gołębiowska – polonistka, glottodydaktyczka, zastępczyni dyrektora Szkoły Języka Polskiego i Kultury dla Cudzoziemców Uniwersytetu Wrocławskiego. Interesuje się metodyką nauczania języka polskiego osób z pierwszym językiem wschodniosłowiańskim oraz problematyką interferencji językowej i kulturowej w kształceniu cudzoziemców. Autorka wielu artykułów dotyczących kształcenia językowego obcokrajowców oraz przewodnicząca i egzaminatorka państwowych egzaminów certyfikatowych z języka polskiego jako obcego. Współautorka zestawu zadań egzaminacyjnych dla osób przygotowujących się do egzaminu państwowego na poziomie B1 pt. Testy na 4 pory roku (2022).

Opinie o książce
0 opinie
Zaloguj się, aby dodać opinię
Polski. Master level! 1. Podręcznik do nauki języka polskiego jako obcego (A1)
Książka
-20%
27,43 zł
34,29 zł
Duża ilość w magazynie
E-book (pdf)
17,14 zł
Materiał dźwiękowy do pobrania
Dostawa
Dostawa
InPost (paczkomat)
od 10.00 zł
Pocztex Punkt (punkt odbioru)
od 10.00 zł
Pocztex 2.0 Kurier
od 10.00 zł
Pocztex 2.0 Kurier (pobranie)
od 15.00 zł
DPD Kurier
od 12.00 zł
DPD Kurier (pobranie)
od 17.00 zł
Odbiór osobisty (Kraków, Żmujdzka 6B)
0.00 zł
Wysyłka elektroniczna (e-booki)
0.00 zł

Z tej samej kategorii

Loading...