• Nowy
Polski. Master level! 2. Podręcznik do nauki języka polskiego jako obcego (A1)
Polski. Master level! 2. Podręcznik do nauki języka polskiego jako obcego (A1)
ISBN
978-83-242-4026-5
ISBN E-book
978-83-242-6770-5
Rok wydania
2024
Premiera
2024-06-03
Liczba stron
128
Format
165x240
Oprawa
miękka
Książka
-20%
27,43 zł
34,29 zł
Duża ilość w magazynie
E-book (pdf)
17,14 zł
Materiał dźwiękowy do pobrania
Kupujesz u wydawcy
Szybka wysyłka
Bezpieczne transakcje

Seria GLOTTO–LOGO pod redakcją Anny Żurek

Podręcznik Polski. Master level! to kolejne opracowanie dla uczących się języka polskiego jako obcego wydawane w nowo powstałej serii „Glotto-Logo”. Zostało ono napisane z myślą o studentach zagranicznych, którzy podejmują naukę na polskich uczelniach w języku angielskim, jednak codzienna komunikacja – ze względu na kilkuletni pobyt w Polsce – odbywa się w języku kraju tymczasowego zamieszkania.
[z Wprowadzenia dr hab. Anny Żurek, prof. UWr]

Uważam, że jest to opracowanie niezwykle wartościowe pod względem merytorycznym i metodycznym. Jego zaletą jest atrakcyjna forma i problematyka dostosowana do potrzeb adresata. Autorki tak zaplanowały realizację treści, by zintegrować materiał leksykalny i gramatyczny z różnymi funkcjami oraz sprawnościami językowymi.
[z recenzji dr hab. Małgorzaty Dawidziak-Kładocznej, prof. UWr]

Polski. Master level! Cz. 2 to kontynuacja podręcznika stworzonego z myślą o zagranicznych studentach (…). Część pierwsza wprowadzała leksykę i frazy niezbędne w sytuacjach komunikacyjnych w życiu codziennym. Część druga koncentruje się wokół zagadnień gramatycznych z poziomu A1 i prezentowaniu ich w sposób funkcjonalny. Zadania są tak opracowane, by od początku nauki języka oswajać uczących się z zadaniami certyfikatowymi (...). Do każdej lekcji zaproponowane jest zadanie domowe podsumowujące wprowadzony materiał oraz słowniczek. Na końcu podręcznika znajduje się lista kodów QR, które odsyłają do gier utrwalających wprowadzone w trakcie lekcji treści oraz dyktanda – również dopasowane tematycznie.
[Od Autorek]

Redaktor serii:

dr hab. Anna Żurek, prof. UWr, pracuje na Uniwersytecie Wrocławskim jako badaczka i dydaktyczka, kieruje Szkołą Języka Polskiego i Kultury dla Cudzoziemców UWr, jest pomysłodawczynią serii wydawniczej „Glotto-Logo”, poświęconej zagadnieniom związanym z nauczaniem języka polskiego jako obcego, drugiego, odziedziczonego, a także z wielojęzycznością i logopedią. Jej zainteresowania naukowe obejmują zagadnienia z zakresu: teorii akwizycji języka, bilingwizmu, etykiety językowej, dydaktyki i metodyki języka polskiego jako obcego, komunikacji międzykulturowej oraz edukacji dzieci z doświadczeniem migracyjnym.

mgr Marta Gołębiowska – polonistka, glottodydaktyczka, wicedyrektorka Szkoły Języka Polskiego i Kultury dla Cudzoziemców Uniwersytetu Wrocławskiego. Interesuje się metodyką nauczania języka polskiego osób z pierwszym językiem wschodniosłowiańskim oraz problematyką interferencji językowej i kulturowej w kształceniu cudzoziemców. Autorka wielu artykułów dotyczących kształcenia językowego obcokrajowców oraz zadań testowych na państwowym egzaminie certyfikatowym z języka polskiego jako obcego. Przewodnicząca i egzaminatorka tychże egzaminów. Współautorka zestawu zadań egzaminacyjnych dla osób przygotowujących się do egzaminu państwowego na poziomie B1 pt. Testy na 4 pory roku (2022), podręcznika dla uchodźców z Ukrainy Po prostu polski (2023) oraz podręcznika dla studentów zagranicznych Polski. Master level! Cz. 1. Miłośniczka kawy, czekolady oraz wędrówek po górach.

mgr Nina Matyba – polonistka, lektorka języka polskiego jako obcego i egzaminatorka na państwowych egzaminach certyfikatowych. Głównymi kierunkami jej zainteresowań są: metodyka nauczania języka polskiego z wykorzystaniem gier językowych oraz nowe technologie w glottodydaktyce polonistycznej. Współautorka skryptów oraz zbiorów gier dla studentów Full-Times Studies na Uniwersytecie Wrocławskim. Od 2015 roku zdobywa doświadczenie w uczeniu grup na różnych poziomach zaawansowania językowego oraz pochodzących z różnych krajów i kręgów kulturowych. Współautorka
podręcznika dla uchodźców z Ukrainy Po prostu polski (2023) oraz podręcznika dla studentów zagranicznych Polski. Master level! Cz. 1. Nienawidzi mrozu, ale bardzo lubi Mroza.WPROWADZENIE

OD AUTOREK

Lekcja 1 – Co lubisz robić? Czego nie lubisz robić? Hobby

Lekcja 2 – Interesuję się sportem. Mój ulubiony sport to tenis

Narzędnik (Instrumental)

Lekcja 3 – Jestem studentem

Lekcja 4 – Wczoraj nie byłem na uczelni

Czas przeszły

Lekcja 5 – Wczoraj jadłem pyszne pierogi

Czasowniki nieregularne zakończone na -eć

Lekcja 6 – W weekend mieliśmy dużo wolnego czasu

Czas przeszły – liczba mnoga

Lekcja 7 – Lubię polski żurek

Biernik (Accusative)

Lekcja 8 – Mam pytanie!

Koniugacja -m, -sz

Lekcja 9 – Lubię spać do południa

Koniugacja -ę, -isz/-ę, -ysz

Lekcja 10 – Piszę esej, a potem gotuję obiad

Koniugacja -ę, -esz

Lekcja 11 – O której wracasz do domu?

Która godzina?

O której…?

Lekcja 12 – Jaka jest dzisiaj pogoda?

Kiedy? – miesiące

Lekcja 13 – W wakacje będę długo spać

Czas przyszły

Lekcja 14 – Powtórzenie

EGZAMIN PISEMNY

JAK WYGLĄDA EGZAMIN USTNY?

TRANSKRYPCJA DYKTAND

WARTO WIEDZIEĆ

TRANSKRYPCJA NAGRAŃ

KLUCZ DO ZADAŃ

KODY QR

Nina Matyba

Nina Matyba – polonistka, lektorka języka polskiego jako obcego i egzaminatorka na państwowych egzaminach certyfikatowych. Głównymi kierunkami jej zainteresowań są: metodyka nauczania języka polskiego z wykorzystaniem gier językowych oraz nowe technologie w glottodydaktyce polonistycznej. Współautorka skryptów oraz zbiorów gier dla studentów Full-Times Studies na Uniwersytecie Wrocławskim. Od 2015 roku zdobywa doświadczenie w uczeniu grup na różnych poziomach zaawansowania językowego oraz pochodzących z różnych krajów i kręgów kulturowych.

Marta Gołębiowska

Marta Gołębiowska – polonistka, glottodydaktyczka, zastępczyni dyrektora Szkoły Języka Polskiego i Kultury dla Cudzoziemców Uniwersytetu Wrocławskiego. Interesuje się metodyką nauczania języka polskiego osób z pierwszym językiem wschodniosłowiańskim oraz problematyką interferencji językowej i kulturowej w kształceniu cudzoziemców. Autorka wielu artykułów dotyczących kształcenia językowego obcokrajowców oraz przewodnicząca i egzaminatorka państwowych egzaminów certyfikatowych z języka polskiego jako obcego. Współautorka zestawu zadań egzaminacyjnych dla osób przygotowujących się do egzaminu państwowego na poziomie B1 pt. Testy na 4 pory roku (2022).

Opinie o książce
0 opinie
Zaloguj się, aby dodać opinię
Polski. Master level! 2. Podręcznik do nauki języka polskiego jako obcego (A1)
Książka
-20%
27,43 zł
34,29 zł
Duża ilość w magazynie
E-book (pdf)
17,14 zł
Materiał dźwiękowy do pobrania
Dostawa
Dostawa
InPost (paczkomat)
od 10.00 zł
Pocztex Punkt (punkt odbioru)
od 10.00 zł
Pocztex 2.0 Kurier
od 10.00 zł
Pocztex 2.0 Kurier (pobranie)
od 15.00 zł
DPD Kurier
od 12.00 zł
DPD Kurier (pobranie)
od 17.00 zł
Odbiór osobisty (Kraków, Żmujdzka 6B)
0.00 zł
Wysyłka elektroniczna (e-booki)
0.00 zł

Z tej samej kategorii

Loading...